. .
Banovan.com
تقدیم به خانم های خوش ذوق ایرانی
رژیم و سلامتی

خطر پوشیدن کمربندهای لاغریی یا کرست های تنگ

1
با وجود اینستاگرام و فیس بوک عکس های مختلف بخصوص از نوع سلفی از هنرپیشه ها و آدم های معروف و کوچک و بزرگ شدن سایز آنها لحظه به لحظه زیر ذره بین قرار دارد. و یکی از کسانی که بیشتر از هرکس اسمش و عکس هایش دیده می شود کیم کرداشیان است.

اخیرا او علاقه زیادی به پوشیدن کرست های خیلی سفت و تنگی کرده که سال ها پیش نفس زنها را بند آورده بود تا جایی که کوکو شانل تصمیم گرفت فکری به حال آنها بکند. و زنها را از قفس کرست های تنگ در آورد و اجازه داد آنها هم مثل مردها راحت تنفس کنند و هوایی بخورند.

باریک شدن کمر خانم کرداشیان به اندازه سایز گردن او طرفدارانش را تشویق کرده که آنها هم این کار او را تقلید کنند و از قافله عقب نمانند. بدون آگاهی از این که چه عواقب خطرناکی برای آنها دارد.

محکم بستن بعضی از قسمت های بدن برای کوچک نگه داشتن آن قسمت مثل بستن کرست های کمری تنگ در زمان قدیم در اروپا و یا محکم بستن پاهای دختربچه ها در کشور چین برای داشتن پاهایی کوچک به اندازه پاهای یک بچه سه ساله در بزرگ سالی یکی از شاخص های زیبایی بود!

حالا کیم کرداشیان با بستن کرست های بسیار تنگ روز به روز کمر خود را باریک تر می کند و طرفداران نا آگاه او هم این کار اشتباه را تقلید کرده در حالی که نمی دانند این کار چقدر برای سلامتی آنها مضر است و باعث می شود که مواد مغذی و اکسیژن کافی به ارگان های مختلف بدن نرسد. یعنی غذایی که برای سلامتی و رشد عضله های ما حیاتی است. البته هنوز دیگر خطرات استفاده در دراز مدت این این کرست ها یا کمربندهای لاغری ناشناخته است.

بگذارید اول روشن کنیم که ما از مقلدان ایشان نیستیم سپس راه حلی سالم و عقلانی برای باریک کردن کمر و خوش هیکل شدن پیدا کنیم.
خیلی ساده است فقط دو راه دارد به اضافه مقداری اراده : ۱- وزش های مناسب. ۲- تغذیه سالم که باعث از بین رفتن چربی ها و رشد عضله ها می شود.

ورزش

۱- انجام تمرینات اینتروال با شدت بالا HIIT که شامل ترکیب بازه های زمانی از تمرین هوازی با شدت کم و بازه های زمانی تمرین هوازی با شدت زیاد . این موثرترین شیوه است برای سوزاندن چربی ها . جلسات HIIT معمولا، بین 9-20 دقیقه متفاوت است. این تمرینات کوتاه و سخت، بهبود ظرفیت و شرایط ورزشی، بهبود متابولیسم گلوکز و بهبود سوزاندن چربی را برای شما فراهم می کند.

توصیه می شود که قبل از شروع این ورزش ها با دکتر خود مشورت کنید. و پیش از شروع ورزش بدنتان را گرم کرده و اگر در حین ورزش احساس ناراحتی کردید ورزش را متوقف کنید.

۲- دراز نشست خيلي آرام و تا آنجایی که می توانید خودتان را بلند کنید و سعی کنید به زانوهایتان نزدیک شوید تا احساس کنید که عضله های شکم تان کاملا منقبض شده اند. این کار را به دفعات انجام دهید.

۳- در حال انجام هر گونه حرکات ورزشی شکم تان را عقب نگه دارید و منقبض کنید درست مثل این که یک کرست نامرعی پوشیده اید! اگر تمام مدت در طول روز خودتان را عادت بدهید که شکمتان را عقب نگه دارید این کار یکی از بهترین راه ها برای سفت کردن شکم است.

تغذیه

۱- مواد نشاسته ای و شکر را از غذایتان حذف کنید و بجای آن سبزیجات و میوه های مختلف بخورید.

۲- هر روز به مقدار کافی مواد پروتئینی مثل انواع گوشت های کم چربی و لبنیات(کم چربی و بدون شکر) بخورید.

۳- هیچ وقت خودتان را گرسنه نگه ندارید و به دفعات ولی به مقدار کم در طول روز غذا بخورید.

نصیحت آخر این که عکس های سلفی یا دیگر عکس های کیم کرداشیان و امثال او را نگاه نکنید و گول کرست ها یا کمربندهای لاغری و کارهای غیر عقلانی آنها را نخورید.By Sanaz Irani

Video Article Picture Sound
نظر شما چیه؟
لطفا قبل از نظر دادن ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید
تاریخ ارسال: 1396/03/31 - 21:19 beatricebaby11
beatricebaby11
اسم من bitrice است، من مشخصات شما را دیدم امروز و علاقه مند به دانستن بیشتر در مورد شما، بنابراین در اینجا آدرس ایمیل من است (beatrice_love4 u2017@outlook.fr) فقط با من تماس بگیرید به طوری که من به شما بیشتر از تصاویر من را به من بدهید برای تو می دانم که من هستم _________________________________________________ my name is beatrice,i saw your profile today and become interested to know more about you, so here is my e mail address ( beatrice_love4 u2017@outlook.fr) just contact me back so that i will give you more of my pictures for you to know whom i am,
قبلی 1بعدی