. .
Banovan.com
تقدیم به خانم های خوش ذوق ایرانی
رژیم و سلامتی

رژیم های غذایی عجیب برای کاهش وزن

1
نوشیدن روغن؟ خوردن کیک بجای صبحانه؟ خیلی عجیب است ولی کسانی که امتحان کرده اند می گویند موثر است و باعث کاهش وزن می شود. من خودم هیچ یک از آنها را امتحان نکرده ام ولی دانستن آنها برایم جالب است. به همین دلیل هم آنرا با شما در میان می گذارم. این روش های عجیب و غریب عبارتند از:

نوشیدن روغن

وقتی که یک دکتر تغذیه این مسئله را در کلاس درس برای شاگردانش مطرح کرد همه با ناباوری به هم نگاه کردند و خندیدند ولی خیلی زود با توضیحات استاد متوجه شدند که می تواند درست باشد. این دکتر عقیده دارد که ما می توانیم با نوشیدن روغن لاغر شویم به این ترتیب که با نوشیدن یک قاشق غذاخوری روغن زیتون بین دو وعده غذایی یکی بین صبحانه و نهار و دیگری بین نهار تا شام میتوانیم وزن کم کنیم. دلیلش این است که نوشیدن روغن زیتون بین وعده های غذایی باعث کاهش اشتها می شود و ما حجم کمتری غذا می خوریم از طرف دیگر روغن زیتون ملین است و باعث می شود تمام سموم و اضافات داخل جهاز هاضمه دفع شود و ارگان های بدن بطور طبیعی تمیز شوند.

خوردن ادویه و غذاهای تند

تحقیقات نشان می دهد که خوردن غذاهای پر ادویه و تند باعث کاهش وزن می شود. ادویه هایی مثل دارچین و زیره اشتها را کم می کنند در ضمن دارای آنتی اکسیدان هم هستند و خاصیت ضد سرطان دارند و از سرعت بیماری آلزایمر می کاهند. غذاهای تند نیز با بالا بردن سرعت متابولیسم باعث سوزاندن چربی ها شده و در نتیجه وزن را کاهش می دهند.

نخوردن وعده های کوچک غذایی

مدت هاست که همه می گویند برای لاغر شدن باید به مقدار کم ولی به دفعات زیاد غذا خورد. در حالیکه در تئوری جدید می گویند این روش در دراز مدت نتیجه منفی دارد زیرا سیستم بدن به خوردن دائم و پشت سرهم عادت میکند و در انسان گرسنگی کاذب بوجود میاید و شخص هیچ وقت احساس سیری نمیکند. بهتر است این روش را کنار گذاشته و همان سه وعده غذایی همیشگی مان را بخوریم.
خوردن آب نبات موقع آشپزی

معمولا کسانی که آشپزی می کنند انقدر از غذایی که در حال پختن است می چشند که وقتی غذا آماده می شود آنها یک پرس غذا را بصورت چشیدن قبلا نوش جان کرده اند که اصلا بنظرشان هم نمی آید و برای دومین بار با دیگران هم غذا می خورند. به همین علت است که اکثر آشپزهای خوب چاق هستند. برای جلوگیری از این کار توصیه می شود موقع آشپزی یک آب نبات کم شیرین در دهانتان بگذارید و خیلی آرام آنرا بخورید. با انجام این کار دیگر هوس نمی کنید پشت سر هم غذا را بچشید.

به بینی تان یک گیره بزنید

این یکی بیشتر شبیه شوخی است ولی از نظر علمی حقیقت دارد. همه می دانند که بوی خوش غذا خیلی هوس انگیز است و باعث تشدید اشتها وپرخوری می شود. اگر وقتی در خانه غذا می خورید یک گیره به بینی تان بزنید دیگر غذاها بنظرتان آنقدر هوس انگیز نمی آید و کمتر می خورید.

فقط یک وعده غذا در شبانه روز بخورید

بله درست حدس زده اید روزه بگیرید. پزشکان عقیده دارند کسانی که روزه می گیرند و فقط یکبار در شبانه روز غذا می خورند وزنشان کاهش پیدا میکند و کمتر در خطر بیماری هایی مثل سرطان- دیابت- فشار خون بالا- و سکته های قلبی و مغذی قرار می گیرند. این یکی از بهترین روش هاست زیرا علاوه بر سلامتی باعث قوی شدن اراده نیزمیشود.

خوردن کیک برای صبحانه

اگر از آن گروهی هستید که عاشق کیک و شیرینی هستید و هیچ جور نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید در ضمن هم نمی خواهید چاق شوید خوردن یک برش کیک یا یک نان خامه ای با یک فنجان چای یا قهوه را بگذارید برای صبحانه نه هیچوقت دیگر روز. برای اینکه کارب و شکری که در صبح مصرف می شود البته نه خارج از اعتدال تا شب سوخته شده و باعث چاقی نمیشود.By Sanaz Irani

Video Article Picture Sound
نظر شما چیه؟
لطفا قبل از نظر دادن ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید
تاریخ ارسال: 1396/03/31 - 21:15 beatricebaby11
beatricebaby11
اسم من bitrice است، من مشخصات شما را دیدم امروز و علاقه مند به دانستن بیشتر در مورد شما، بنابراین در اینجا آدرس ایمیل من است (beatrice_love4 u2017@outlook.fr) فقط با من تماس بگیرید به طوری که من به شما بیشتر از تصاویر من را به من بدهید برای تو می دانم که من هستم _________________________________________________ my name is beatrice,i saw your profile today and become interested to know more about you, so here is my e mail address ( beatrice_love4 u2017@outlook.fr) just contact me back so that i will give you more of my pictures for you to know whom i am,
قبلی 1بعدی