. .
Banovan.com
تقدیم به خانم های خوش ذوق ایرانی
زیبایی

عادت هایی که باعث جوان شدن و جوان ماندن میشوند

0
بعضی از عادت ها چه آگاهانه و چه غیر آگاهانه در زندگی باعث میشوند که ما دیرتر پیر بشویم و جوانتر نشان بدهیم .شاید شما به بعضی از آنها یا همه آنها عمل میکنید ولی اگر عمل نمیکنید سعی کنید از این به بعد توجه بیشتری به این نکات داشته باشید زیرا روی سلامتی و زیبایی اثر بسزایی دارند .

خواب
هر شب به میزان کافی بخوابید البته میزان کافی برای هرکس فرق میکند این میزان بین 6 تا 10 ساعت میباشد که در افراد مختلف متفاوت است همچنین سعی کنید هر شب سر یک ساعت مشخص بخوابید و صبح ها سر یک ساعت مشخص بیدار شوید .

شکر
هرچه شکر و مواد غذایی شیرین بیشتر بخورید زودتر پیر میشوید شکر در بدن باعث از بین رفتن کولاژن زیر پوست میشود و در نتیجه پوست شل و آویزان شده و چروک می خورد . منظور از شکر فقط قند و شکر نیست بلکه انواع شیرینی و دسرها – میوه های شیرین – عسل – برنج و ماکارونی را هم شامل میشود برای جوان ماندن قند و شکر را به کلی حذف کنید و بقیه مواد قندی را در حد تعادل بخورید .

ورزش
ورزش مرتب روزانه باعث سلامتی شادابی و جوانی میشود هر روز حد اقل یک ساعت ورزش کنید .

استرس
یکی دیگر از عوامل پیری زودرس استرس می باشد استرس در زندگی همه انسان ها وجود دارد ولی باید با صبوری و دانایی با آن کنار آمد با انجام یوگا - مدیتیشن – دعا و نماز یا هر چیزی که به شما آرامش میدهد میتوانید میزان استرس خود را پایین بیاورید .
صدای بلند
در جاهایی که صدای بلند است نروید و موسیقی را با صدای بلند گوش ندهید زیرا به شنوایی لطمه میزند شنوایی کم یکی از نشانه های پیری می باشد .

تغذیه سالم
گوشت قرمز و غذاهای چرب و سنگین نخورید بجای آنها سوپ - سالاد – سبزیجات خام یا آب پز و میوه بخورید .

معاشرت
دوستی و معاشرت باعث جوان ماندن میشود سعی کنید که در جامعه فعال باشید بیشتر رفت و آمد کنید حتی اگر وقت ندارید بوسیله تلفن و ای میل با فامیل و دوستان در تماس دائم باشید .

چربی
چربی را از غذاهایتان حذف کنید ولی این به آن معنی نیست که چربی های خوب را که دارای امگا3 و آنتی اکسیدان هستند حذف کنید چربی های خوب را مثل روغن زیتون – آواکادو – روغن ماهی – گردو و بادام در رژیم غذایی تان حتمأ بگنجانید .

سیگار و مشروب
اگر میخواهید سلامت زیبایی و عمر طولانی داشته باشید سیگار و مشروب را بکلی از زندگیتان حذف کنید .

عشق و محبت
با همه بخصوص با نزدیکان خود مهربان باشید به آنها عشق و محبت بدهید و مطمئن باشید بیشتر از آن به خودتان بر میگردد هیچ چیز به اندازه عشق باعث جوان شدن و جوان ماندن نمیشود .

By Sanaz Irani

Video Article Picture Sound
نظر شما چیه؟
لطفا قبل از نظر دادن ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید