. .
Banovan.com
تقدیم به خانم های خوش ذوق ایرانی
زیبایی

هفت راه موثر برای از بین بردن سلولیت

1
سلولیت مشکل بزرگ اکثر خانم هاست که ربطی به سن و سال و چاقی و لاغری ندارد. همه ما چه جوان چه پیر و حتی اگر لاغر هم باشیم ممکن است مشکل سلولیت را داشته باشیم. ولی نگران نباشید زیرا میشود تا حد زیادی آنرا کاهش داد و تحت کنترل درآورد.

سلولیت چیست؟

جمع شدن توده های چربی بطور نامنطم زیر پوست که باعث نا صاف و شل شدن شکل ظاهری پوست می گردد. معمولا سلولیت در قسمت پائین بدن روی باسن و ران ها بوجود میاید.

علت بروز سلولیت چیست؟

برای درمان هر چیزی باید اول دلیل بوجود آمدن آنرا بدانیم آنوقت مسئله راحت تر وبهتر حل میشود.

سلولیت در اثر کمبود جریان خون در مناطقی از بدن بوجود میاید. در اثر کند شدن جریان خون زیر پوست کولاژن از بین میرود و جای خالی آن با توده های نامنظم چربی پر میشود. که باعث نازک شدن پوست شده تا جایی که پوست از بیرون ناصاف و شل بنظر میاید.

چه چیزی باعث کاهش جریان خون میشود؟

۱- کمبود آب در بدن

۲- نداشتن تحرک

۳- پائین آمدن میزان استروژن که معمولا بعد از یائسگی اتفاق می افتد

٪۸۰ زنان دارای سلولیت هستند که دلیل آن هم میتواند ژنتیکی باشد و هم به نوع زندگی آنها بستگی دارد. مثل داشتن مشاغل بی تحرک و پشت میز نشینی. با انجام راه های زیر میتوانید سلولیت را از بین ببرید یا حد اقل تا میزان زیادی آنرا کاهش دهید.

۱- تحرک

نشینید بلند شوید و حرکت کنید. ورزش و انجام بازی های پر تحرک یا رقص و پیاده روی همه اینها به شما کمک میکند. هر چه بیشتر تحرک داشته باشید جریان خون زیر پوست افزایش پیدا میکند و باعث از بین رفتن سلولیت میشود. یادتان باشد هیچوقت بیشتر از یک ساعت بدون حرکت ننشینید. اگر کارتان پشت میزنشینی است هر یک ساعت یکبار بلند شوید کمی راه بروید و بدنتان را حرکت بدهید.

۲- استفاده از برس مویی خشک

شاید برایتان عجیب باشد ولی این یکی از موثر ترین روش ها است که من خودم هر روز انجام میدهم و نتیجه آنرا به چشم خودم دیده ام.

با یک برس مویی خشک روزی فقط پنج دقیقه بطور دورانی روی محل هایی که سلولیت وجود دارد را ماساژدهید البته مواظب باشید خیلی این کار را محکم انجام ندهید که پوست تان خراشیده شود. اگر برس مویی در دسترس ندارید میتوانید از کیسه های سنتی حمام استفاده کنید.توجه داشته باشید که برس یا کیسه و پوست بدنتان باید خشک و عاری از کرم باشد.بعد از انجام اینکار پوست تان کمی قرمز میشود که نشان دهنده وجود جریان خون زیر پوست است.
۳- ماساژ با روغن نارگیل یا روغن زیتون

بعد از استفاده از برس خشک با روغن نارگیل یا روغن زیتون محل های برس کشیده را برای ۱۰ دقیقه ماساژدهید.

۴- آب بنوشید

رطوبت راز موفقیت است. هرچه بیشتر آب بنوشید جریان خون بیشتری زیر پوست بوجود میاید که باعث کاهش سلول های چربی میشود.

۵ مصرف شکر را به حداقل ممکن برسانید

اگر میتوانید شکر را از غذایت حذف کنید یا مصرف آنرا به حداقل ممکن برسانید. شکر بزرگترین دشمن پوست و زیبایی است و باعث بوجود آمدن سلولیت و چروک پوست میشود.

۶- غذاهایی که دارای چربی امگا۳ هستند را بیشتر بخورید

موادی غذایی که دارای چربی امگا ۳ هستند تا ۵۰٪ جریان خون را در زیر پوست افزایش میدهند و باعث محکم شدن پوست و از بین رفتن سلولیت میشوند. ماهی سالمون- تخم کتان و روغن ماهی دارای چربی امگا۳ میباشند.

۷- مصرف کارب یا مواد نشاسته ای را کاهش دهید

داشتن رژیم غذایی سالم و کاهش مصرف مواد نشاسته ای کمک زیادی به از بین رفتن سلولیت میکند.

قرص ها و کرم های ضد سلولیت را مصرف نکنید زیرا هیچ تاثیری ندارند و فقط باعث به هدر دادن پول شما میشوند.By Sanaz Irani

Video Article Picture Sound
نظر شما چیه؟
لطفا قبل از نظر دادن ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید
تاریخ ارسال: 1396/03/31 - 21:12 beatricebaby11
beatricebaby11
اسم من bitrice است، من مشخصات شما را دیدم امروز و علاقه مند به دانستن بیشتر در مورد شما، بنابراین در اینجا آدرس ایمیل من است (beatrice_love4 u2017@outlook.fr) فقط با من تماس بگیرید به طوری که من به شما بیشتر از تصاویر من را به من بدهید برای تو می دانم که من هستم _________________________________________________ my name is beatrice,i saw your profile today and become interested to know more about you, so here is my e mail address ( beatrice_love4 u2017@outlook.fr) just contact me back so that i will give you more of my pictures
قبلی 1بعدی