. .
Banovan.com
تقدیم به خانم های خوش ذوق ایرانی
آشپزی

یک شیرینی بسیار زیبا و ساده برای عید

2
پختن شیرنی خانگی قبل از عید و پیچیدن عطر آن در خانه یادآور بهترین خاطرات بچگی ماست ولی حالا که ما بزرگ شدیم بخاطر مدرن شدن زندگی و گرفتاری های مختلف دیگر حال و حوصله پختن شیرینی خانگی را نداریم ولی بیایید ما هم این خاطرات زیبای عید را برای بچه هایمان بسازیم.

برایتان شیرینی پیدا کردم که در نهایت سادگی و راحتی بسیار زیبا و شیک است و اگر کسی راز آنرا نداند مات خواهد ماند که چطور آنرا درست کرده اید.

مواد لازم برای درست کردن این شیرینی:
  • آرد سفید یک کیلو
  • روغن 450 گرم
  • خاکه قند 350 گرم
  • دارچین
  • زنجبیل یا رنده پوست مرکبات از قبیل پرتقال و لیمو ترش
  • میتوانید به این شیرینی هر اسانسی را که دوست دارید بزنید مثل وانیل
  • یک رومیزی کوچک یا یک میله توری
همه مواد بالا را با اسانسی که دوست دارید را مخلوط کنید و بزنید تا کاملأ نرم و چسبنده شود بعد از نرم شدن خمیر دیگر آنرا مالش ندهید زیرا روغن می اندازد خمیر را در پلاستیک بپیچید و برای چند ساعت یا یک شب در یخچال بگذارید سپس آنرا بیرون آورده و روی سطحی که آرد پاچیده اید باز کنید و بشکل یک ورقه نسبتأ نازک در آورید .

اگر روی میز تان از این رومیزی های یک میله توری که با نخ ابریشم سفید می بافند ندارید مطمئن هستم که در گوشه کمد یا چمدان ها را اگر بگردید یکی از آنها را پیدا میکنید اگر آنجا هم پیدا نشد یک تلفن به مامان یا خواهرتان بزنید و از آنها قرض بگیرید .

همانطور که در عکس میبینید آنرا روی خمیر بیندازید و با وردنه روی آن کمی فشار دهید نقش تور عینأ روی خمیر می افتد دور آنرا با چاقو ببرید و روی آنها را با برس کمی سفیده تخم مرغ بمالید و در سینی فر چرب شده بگذارید و آنها را در حرارت 350 درجه به مدت 35 دقیقه یا وقتی که روی آن طلایی شد در فر بگذارید .

By Sanaz Irani

Video Article Picture Sound
نظر شما چیه؟
لطفا قبل از نظر دادن ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید
تاریخ ارسال: 1392/11/15 - 18:33 sany
sany
سلام.. ممنون از سایت خوبتون.. کیک ها و خوراکی هایی که تو دستورش میگید داخل فر میپزن، داخل ماکروفر هم میشه درست کرد؟ مثلا این کیک؟
تاریخ ارسال: 1392/02/10 - 18:29 mona
mona
mamnun.kheili aliye chon kheili sadas.
قبلی 1بعدی